Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK DESTEK EĞİTİM VE REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Vişnelik Mh. Yenibahçeler Sk. No:26
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
saimbaysal26@hotmail.com
0222 221 45 20 - 0505 890 83 28

Geleneksel Ramazan eğlencelerinden coşkulu final

19.05.2019 

Anadolu Üniversitesi’nin kültürümüzde ayrı bir yeri olan Ramazan Ayı ruhunu öğrencilere yeniden yaşatabilmek amacıyla düzenlediği  geleneksel Ramazan eğlenceleri, 17 Mayıs Cuma akşamı dans gösterileriyle sona erdi. Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü önüne kurulan Ramazan Sokağı’nda çeşitli etkinliklerle finale ulaşan Ramazan eğlencelerinin son gününe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da katıldı. Etkinlikler, öğrenciler tarafından oldukça yoğun ilgiyle karşılanırken ortaya çıkan renkli görüntüler önceki günleri aratmadı.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı: “Ramazan’da önemli olan birlik beraberlik duygusudur”

Eğlencelerin son gününde Ramazan Sokağı’nı ziyaret eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen öğrencileri kırmayıp eğlenceye katılanlarla sohbet etti. Bu yıl ilk kez düzenlenen eğlencelerin renkli geçtiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Çomaklı, “Ramazan Ayı’nın manevi bir havası var. Bu ayda önemli olan birlik beraberlik duygusudur. Bizim de amacımız bir arada olmak ve Ramazan coşkusunu hep beraber yaşamaktı. Ramazan kültürü ve geleneğini yaşatmak adına Hacivat ile Karagöz, Aşuk ile Maşuk gibi oyunlar ve çeşitli sürprizlerden oluşan etkinliklerle bir arada olma duygusunu yaşadık. Sağ olsun öğrencilerimiz de bu etkinliklere katılım gösterdiler. Etkinliklere katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum. Toplumsal ve kültürel değerlerimizi oluşturan günlere ilişkin etkinliklerimiz ilerleyen dönemlerde de devam edecek” şeklinde konuştu. Tüm öğrencilere sınavlarında başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, yoğun geçen eğlencelerin ardından öğrencilerin derslerini başarıyla geçeceğini umduğunu belirtti.

Aybey: “Eğlenceleri çok güzel buldum”

Eğlenceye katılan öğrencilerden İsmail Eren Aybey, etkinliklerden çok memnun kaldığını kaydederek, “Eğlenceleri çok güzel buldum. Kütüphaneden çıkınca böyle eğlenceli bir ortamda bulunmak mutluluk vericiydi. Özellikle sınav döneminde öğrencilerin rahatlaması için gayet güzel bir ortam oluşturulmuş. İkramların ücretsiz olması da ayrıca güzeldi. Etkinlikleri düzenleyen üniversite yönetimine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Dünyası Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi, izleyenler tarafından beğeni topladı. Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya ve Kırım kültürlerine ait folklorik oyunların sergilendiği gösterilerin ardından öğrenciler hep birlikte dans etti. Geceye katılanlar, Ramazan eğlencelerinin başlangıcında olduğu gibi ikram edilen geleneksel lezzetleri tadarken bir yandan da okçuluk standına yoğun ilgi gösterdi.

 

Gönderen: haber
2006 defa okundu 
 


Eğitim
Anadolu Üniversitesi öğrencisinden anlamlı başarı
İşini bıraktı, tekrar öğrenci oldu, şimdi öğretmen olacak
Her yaştan Açıköğretimli mezuniyette buluştu
Bakan Turhan`dan ebeveynlere yaz tatili önerileri
Başarıya Doğru Emin Adımlar!

 

 
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi - 0222 221 45 20